2024 m. lapkričio 12 d. Marijampolės krašto muziejuje įvyko Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parodos „Dievų miške. 46 lietuvių inteligentų grupė Štuthofo koncentracijos stovykloje“ ir dr. Arūno Bubnio knygos „Lietuviai Štuthofo koncentracijos stovykloje 1942–1945 metais“ pristatymas .

„2023 m. buvo minimos 46 lietuvių inteligentų įkalinimo Štuthofo konclageryje 80-osios metinės. Ir ši mano knyga tebūna Štuthofe kalėjusių ir žuvusių lietuvių atminimo ir pagarbos ženklas“, – sakė LGGRTC vadovas, istorikas dr. Arūnas Bubnys.
Knygoje pasakojama apie Lietuvos žmonių – politikų ir inteligentų, darbininkų ir ūkininkų – įkalinimą, mirtis bei kančias koncentracijos stovykloje.
Apie Štuthofo mirties stovyklą pasaulyje publikuota nemažai knygų bei leidinių, tyrinėta šaltinių bei dokumentų. Ši lietuvių istoriko knyga – bene pirmoji, kurioje dokumentaliai ir išsamiai pateikiamos žinios apie kalėjusius lietuvius.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė renginio metu pristatė parodą „Dievų miške. 46 lietuvių inteligentų grupė Štuthofo koncentracijos stovykloje“.
Paroda skirta 1943 m. kovo 16–17 d. gestapo suimtų ir išvežtų 46 lietuvių inteligentų grupei atminti. Parodoje nuosekliai išdėstyti istoriniai faktai nuo nacistinės okupacijos Lietuvoje pradžios 1941 m. iki Štuthofo koncentracijos stovyklos evakuacijos 1945 m. ir mirties žygio, kurio daugelis kalinių, deja, nebaigė. Penki iš kalinių buvo marijampoliečiai. Iš 46 suimtųjų 11 nebesugrįžo.


Paroda Marijampolės krašto muziejuje (Vytauto g. 29) bus eksponuojama iki šių metų gruodžio 31 dienos.